Grupa Arche SA została laureatem w konkursie Best Managed Companies

Firma doradcza Deloitte wyróżniła najlepiej zarządzane firmy prywatne w Polsce. Niezależne jury bardzo skrupulatnie weryfikowało firmy pod kątem prowadzenia biznesu. Brano pod uwagę między innymi stworzoną strategię działalności firmy, w tym jej wizję i misję.

„Nie sądziłem, że nasz sposób zarządzania, który jest dosyć swobodny, będzie miał uznanie. Okazuje się, że to jest na czasie, ludzie się otwierają, a elementy organizacji turkusowej się sprawdzają, czyli praca zespołowa” – mówi Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche SA.

Grupa Arche w biznesie stawia na rozwój i partnerstwo, a pieniądze, jak podkreśla Władysław Grochowski, w tym wszystkim mają drugorzędne znaczenie.

„Nie do końca się staramy o maksymalizację zysków, a jednak potrafimy zarabiać. Bardzo skracamy procedury i dystans. Ten konkurs jest dla nas potwierdzeniem, że idziemy dobrą drogą, tym bardziej że nasi kontrahenci nas akceptują i ufają nam. Dla nas liczy się przede wszystkim człowiek”.

Grupa Arche pokazuje, że w sytuacji kryzysowej można nie tylko pomagać innym, ale przy tym osiągać bardzo wysokie wyniki finansowe. Marzec i kwiecień przyniosły firmie rekordowe wyniki z działalności hoteli, szczególnie warszawskich. Firma Grochowskiego działa na rynku już 30 lat, a w kolekcji ma obecnie 17 hoteli (www.hotelearche.pl) z ponad 3500 pokojami. I na tym nie koniec, ponieważ Arche wciąż inwestuje.

To wyróżnienie jest potwierdzeniem rezultatów wieloletniej pracy Arche i dołączeniem do prestiżowej globalnej społeczności Best Managed Companies. Każdego roku w konkursie biorą udział tysiące firm prywatnych, które przechodzą szczegółowy audyt, mający na celu wyłonić najlepsze praktyki zarządcze stosowane w przedsiębiorstwach prywatnych na świecie.

 

Data publikacji: 13.06.2022
Przeczytaj również

Aktualności:
IKEA przystąpiła do Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. Rozmowa z Katrzyną Warchał
Najważniejsza organizacja meblarska w Polsce ma kolejnego nowego członka. Do OIGPM dołączyło właśnie polskie przedstawicielstwo szwedzkiego giganta. O tym, co stoi za tą… więcej »
Aktualności:
Zgłoś się do polskiej edycji konkursu na najlepsze sklepy Global Innovation Awards (GIA)!
Trwają eliminacje do polskiej edycji światowego konkursu dla salonów stacjonarnych oraz sklepów internetowych z wyposażeniem wnętrz (w tym AGD) Global Innovation Awards 2023… więcej »
Aktualności:
Polscy producenci mebli apelują do rządu o umożliwienie recyklingu drewna poużytkowego
Szybujące w górę ceny surowców drzewnych i rosnące koszty produkcji zagrażają naszej branży meblarskiej, która w ogromnej mierze napędza polski eksport. Ratunkiem dla… więcej »