Główne trendy w designie artykułów wyposażenia wnętrz podpatrzone na targach Homi w Mediolanie

Mojito Design

Na tegorocznej wiosennej edycji mediolańskich targów Homi można było wychwycić kilka dominujących tendencji. Sprawdźcie, na co stawiają producenci artykułów dla domu w nadchodzących sezonach.

Podczas imprezy swoje kolekcje pokazało 352 marki. 40 procent wystawców pochodziło spoza Włoch. Zagraniczni uczestnicy przybyli z 27 krajów. Jeśli chodzi o dominujące trendy, w centrum zainteresowania firm znalazły się rzemiosło i spokojna kolorystyka: od jasnych, radosnych tonów przywodzących na myśl letni klimat, po odcienie inspirowane naturą. Przykładami wpisującymi się w tę tendencję były kolekcje naczyń kuchennych zaprojektowane przez Raffaello Galiotto dla marki Blimplus, naczynia kuchenne w pastelowych kolorach Cookut, łączące stal i drewno, akcesoria na biurko Toscana Carte Pregiate oraz najnowsze tekstylia do domu w neutralnych kolorach zaprezentowane przez Chez -Moi.

Blimplus

Chez -Moi

Kolejnym popularnym tematem była kolorowa ceramika. Stanowił on punkt wspólny łączący kolekcje włoskiej firmy Rebith, produkty portugalskich rzemieślników z Casafiny, czy rękodzielnicze wyroby MV% Ceramics Design.

 

Casafina by Costa Nova

MV% Ceramics Design

Design i funkcjonalność były motywem przewodnim takich marek, jak niemiecka Remember, która zaprezentowała wielokolorowe krzesła, czy Mojito Design z ofertą naczyń stołowych w neonowych kolorach, wykonanych z całkowicie ekologicznych materiałów.

Remember

Mojito Design

Nacisk na zrównoważony rozwój był wyraźniejszy, niż kiedykolwiek wcześniej. Firmy coraz chętniej szukają możliwości zastosowania materiałów pochodzących z recyklingu i angażują się w projekty społeczne. Coraz więcej producentów stawia na jakość i wykorzystanie zrównoważonych materiałów, od garnków i patelni ze stopu stali, które gwarantują oszczędność energii, po lampy w pełni biodegradowalne.

Ze względu na rosnącą świadomość wagi zrównoważonego rozwoju targi Homi wraz z Kiki Lab wystartowały podczas marcowej edycji z konkursem Ki-Life Sustainable Award 2022. Konkurs spotkał się z olbrzymim odzewem zarówno pod względem liczby otrzymanych zgłoszeń, jak i jakości projektów. Firmy, które opracowały produkty lub projekty z myślą o zrównoważonym rozwoju, poszanowaniu środowiska i odpowiedzialności społecznej, zaprezentowały je wewnątrz pawilonu 9. Wśród zwycięzców konkursu znalazły się: Jute&Co, Elena Scarlata, Frolla i Grestel – Costa Nova.

Następna odsłona targów Homi zaplanowana jest na 16-19 września 2022. Odbędzie się w Mediolanie na terenie Fiera Milano.

Data publikacji: 26.04.2022
Przeczytaj również

Trendy:
W poszukiwaniu nowych trendów w designie na Salone del Mobile Milano. Co będzie modne we wnętrzach?
Targi Salone del Mobile Milano wyznaczają najważniejsze tendencje w wyposażeniu wnętrz. Możemy tu podejrzeć najgorętsze nowinki zarówno w aranżacji salonów, sypialni czy… więcej »
Trendy:
Trendy w wyposażeniu wnętrz z targów w Mediolanie. Jakie nowości pojawiły się w świecie designu
Salone del Mobile Milano to jedne z najważniejszych targów w branży wyposażenia wnętrz. Do włoskiej stolicy designu, w poszukiwaniu inspiracji i najnowszych trendów,… więcej »
Trendy:
Raj Szycia dla pasjonatów tworzenia i miłośników rzemiosła
Raj Szycia to miejsce stworzone przez firmę Strima w poznańskim atelier, gdzie pasjonaci szycia mogą rozwijać swoje talenty. Pomysł wyewoluował z projektu platformy… więcej »