Firany i zasłony na flexach – niezawodny sposób na równomierne fale w dekoracji okiennej

Jeżeli jeszcze nie znacie tego nowoczesnego sposobu wieszania dekoracji okiennych, warto sprawdzić na czym on polega. Firany i zasłony na flexach to bowiem niezwykle wygodne rozwiązanie, pozwalające uzyskać estetyczny i naturalny efekt pofałdowanych firan bądź zasłon. 

Jeśli dotychczas najczęściej wybieraliście dekoracje okienne takie jak zasłony czy firany na szelkach, bądź przelotkach, czas poznać nowoczesne rozwiązanie. Przelotki wybierane są zwykle ze względu na łatwość i szybkość wieszania dekoracji na karniszu. Zastosowanie tego systemu wymaga jednak nieco naszego zaangażowania, kiedy chcemy estetycznie i równomiernie ułożyć dekorację na karniszu. Stworzenie równomiernych fal zależy bowiem od naszych starań. Jest jednak rozwiązanie, które właściwie zrobi to za nas. To system flex. Czym jest i na czym polega? System flex opiera się na systemie wszytych na stałe specjalnych, plastikowych haczyków. Haczyków nie wypinamy z dekoracji, nie ściągamy ich nawet do prania. Są one jednak wykonane z syntetycznych tworzyw, zatem nie musimy się martwić, że pod wpływem wody ulegną korozji bądź odkształceniom. Firany czy zasłony na flexach powiesimy na karniszu szynowym, zamontowanym do sufitu bądź do ściany.

Jakie zalety ma system flex i dlaczego warto zwrócić na niego uwagę? Główną zaletą firan i zasłon na flexach jest estetyka i komfort ich użytkowania. Dzięki wszytym na stałe regulowanym haczykom, takie dekoracje szybko zakłada się i zdejmuje z karnisza. Dzięki nim również fałdowanie jest zawsze równomierne, naturalnie wyglądające, a przy tym nie wymaga czasochłonnego układania. To właśnie głównie za to kochamy zasłony na flexach. Pięknie ułożone, równomiernie pofalowane zasłony czy firany to niezwykle stylowa, elegancka i po prostu piękna dekoracja każdego okna. Dodatkową zaletą haczyków jest to, że pozwalają one na regulowanie wysokości zawieszenia nawet w zakresie 5cm w przypadku karniszy ściennych. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku, kiedy nasz sufit czy podłoga nie są idealnie równe.

Na wybór takiego rozwiązania zdecydowała się aktorka i tancerka Dorota Czaja. Zobaczcie realizację firmy Eurofirany w mieszkaniu Doroty, zajrzyjcie do jej relacji na Instagramie: www.instagram.com/reel/Ci-JLXIoH0H/

zasłony na flexach

Dorota Czaja Instagram

Więcej na temat systemu flex dowiecie się też z filmu Eurofiran:
SYSTEMY FLEX

oraz poradnika firmy: ZASŁONY NA FLEXACH

Jowita Łabys – dekoratorka, Eurofirany

Więcej artykułów na blogu:

Blog Eurofiran o wystroju, aranżacjach i projektowaniu wnętrz (eurofirany.com.pl)

Data publikacji: 31.01.2023
Przeczytaj również

Trendy:
Aranżacje wnętrz w czarno-białych zestawieniach. Jak podkreślić odpowiedni styl dodatkami
Klasyczne połączenie czerni i bieli to wciąż modne zestawienie, które sprawdzi się w wielu wnętrzach. Doskonale podkreśli styl minimalistyczny i nowoczesny, ale świetnie… więcej »
Aktualności:
Trzy żywioły - wnętrza domków letniskowych projektu Marty Czerkies z rozwiązaniami okiennymi Marcin Dekor
„Trzy żywioły” – taką nazwę nosi zespół trzech domków letniskowych położonych w malowniczym nadmorskim Sasinie. Ich wnętrza nawiązujące do ognia, wody oraz ziemi… więcej »
Trendy:
Leatrice Eiseman z Pantone o trendach kolorystycznych w artykułach domowych
Stwierdzenie, że jest międzynarodowym guru w dziedzinie kolorów, to za mało. Jej oficjalne tytuły to dyrektor wykonawczy Pantone® Color Institute oraz dyrektor Eiseman… więcej »