Domoteka uczy, jak aranżować wnętrza

Co wybrać i jak wszystko estetycznie oraz funkcjonalnie skomponować wyposażając wnętrze. Cykl webinarów i warsztatów Domodesign zapewnia klientom Domoteki wsparcie w tym zakresie. Projekt wystartował w październiku 2020 roku.  

Webinary i warsztaty w ramach Domodesign pozwalają lepiej poznać asortyment salonów Domoteki w poszczególnych kategoriach. Wszystkie spotkania prowadzone są przez architektów wnętrz: Martynę Banaszczuk oraz Ewelinę Białobrzewską (ekspertów programu Pomagamy Urządzać), które wspólnie z uczestnikami planują aranżację danej przestrzeni oraz proponują produkty rekomendowane do urządzenia pomieszczenia.

Zasada jest prosta: każdy z webinarów (trwający ok. 1,5 h) dotyczy konkretnego pomieszczenia lub tematu, dostarczając wiedzę w zakresie oferty Domoteki oraz podstawowych zasad projektowych. Rozwinięcie wątku stanowią zaś 3-godzinne warsztaty praktyczne prowadzone przez architektki wnętrz w Domospace – innowacyjnej strefie coworkingowej na terenie Domoteki. W ramach nich uczestnicy zyskują szansę na to, by na bazie próbek i materiałów stworzyć moodboardy, a następnie samodzielnie zaprojektować wybrane wnętrze. Wszystko odbywa się pod czujnym okiem architektek, które na bieżąco odpowiadają na pytania, a także udzielają porad w kontekście stylu aranżacyjnego, konkretnych rozwiązań projektowych czy wyposażenia. Wspierają również przygotowywanie list zakupowych. Co ważne, po warsztatach można od razu odwiedzić salony Domoteki, po to by wybrać produkty czy przeprowadzić dodatkowe konsultacje.

Podczas pierwszego webinaru „Urządzamy kuchnię” uczestnicy zyskali wiedzę na temat typów i układów kuchni, zasad ergonomii w ich projektowaniu, materiałów i rozwiązań kuchennych, a także reguł wyboru sprzętów do kuchni. Oprócz tego zapoznali się z ofertą Domoteki w kategorii mebli kuchennych. Rozwinięciem webinaru kuchennego były natomiast warsztaty „Zaprojektuj swoją kuchnię” w Domospace. Pierwsza ich część miała charakter merytoryczny i teoretyczny, druga zaś – czysto praktyczny. Na podstawie wymiarów pomieszczeń uczestnicy pod okiem architektów mogli stworzyć układ funkcji kuchni. W tym celu otrzymali odpowiednie materiały do rysowania, kreślenia oraz szkicowania. Następny z cyklu webinarów dotyczył tematu „Urządzamy salon”, którego uzupełnienie stanowiły warsztaty stacjonarne „Zaprojektuj swój salon”. Odbywał się na analogicznych zasadach jak część kuchenna.

Najbliższy webinar zaplanowany jest na 21 października 2020 r. i będzie poświęcony zasadom home stagingu (https://www.facebook.com/domoteka.warszawa). Tematy kolejnych to m.in. projektowania sypialni, łazienki czy umiejętne dekorowanie wnętrza. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Data publikacji: 19.10.2020
Przeczytaj również

Aktualności:
Od rynków międzynarodowych po design. Ostatni moment na zapisy na Kongres Meblarski!
Jeszcze tylko do 8 września można nadsyłać zgłoszenia do udziału w VIII Ogólnopolskim Kongresie Meblarskim „Polskie Meble – Konkurencyjna Polska”, który odbędzie… więcej »
Aktualności:
Dołącz do spotkania kobiet biznesu wnętrzarskiego! Zgłoszenia do 8.09!
Już 14 września w Poznaniu kobiety biznesu związane z branżą meblarską i wnętrzarską wezmą udział w spotkaniu pt. „Jak odnosić sukcesy w świecie nowych wyzwań”. … więcej »
Aktualności:
HoReCa: Produkty pochodzenia roślinnego podbijają menu Polaków
W ostatnich trzech latach sprzedaż produktów roślinnych w Polsce wzrosła o 46,9% , a tylko w ubiegłym roku sięgnęła po nie już niemal 1/3 gospodarstw domowych.… więcej »