Targi Dom i Ogród za nami

Targi Dom i Ogród w Kielcach wróciły w letniej edycji. Profesjonaliści z branży budowlanej spotkali się z właścicielami mieszkań i domów, proponując im nowoczesne rozwiązania, prezentując trendy w architekturze i budownictwie. Można było również skorzystać z darmowych porad ekspertów.

Udział w wydarzeniu wzięło ponad 150 wystawców. Zaprezentowali oni szeroki wachlarz artykułów do domu, mieszkania i ogrodu. Nie zabrakło urządzeń grzewczych, fotowoltaiki, mebli, altanek oraz wszystkiego czego potrzebują świeżo upieczeni właściciele nieruchomości. Na stoiskach znalazły się również takie produkty, jak: groty solne, donice z laminatu, bramy, ogrodzenia, artykuły ogrodnicze czy narzędzia do remontu domu. Dostępnych było wiele gatunków roślin: kwiaty egzotyczne, owocowe drzewka, rośliny upiększające dom, a także owadożerne. Atrakcją przyciągającą zwiedzających był pokazowy domek mobilny od firmy Huscube, który stał przed halą E. Ten całoroczny obiekt, wykonany w całości z drewna, ma powierzchnię 35m2. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również altanki marki Cocoshell – są one ogrzewane a przy tym, dzięki panelowi solarnemu, energooszczędne. Pracownicy z kieleckiej firmy Życie na Prąd na swoim stoisku i na scenie opowiadali jak stworzyć dom bez rachunków. Marka oferuje nowoczesne usługi polegające na czerpaniu korzyści z naturalnych surowców odnawialnych i ograniczeniu energii elektrycznej. Dzięki temu koszty utrzymania domu stają się niższe, a poziom bezpieczeństwa wzrasta. Ponadto znika także problem z awaryjnością domu.

Tegoroczna edycja została wzbogacona o prelekcje ekspertów. Na scenie głównej w hali E przedstawiciele firm udzielali praktycznych porad i odpowiadali na pytania zwiedzających. Wśród nich znalazł się temat niezwykle istotny z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego. Fundacja Tulipan przygotowała prelekcję: „Domek w każdym ogrodzie i sadzie. Ogólnopolska akcja ratowania pszczół i owadów.” Fundacja swoje działania wpisuje w misję ratowania pszczół i owadów zapylających, bez których życie ludzi na ziemi jest zagrożone.
Tradycyjnym dopełnieniem wystawy była specjalnie zorganizowana strefa doradców. Zasiadający w niej architekci, projektanci ogrodów, a także doradcy ubezpieczeniowi i kredytowi służyli swoją radą wszystkim tym, którzy mieli budowlane i dekoracyjne wątpliwości.
W trosce o zwiedzających oraz wystawców skrupulatnie przestrzegane były zasady bezpieczeństwa. Uczestnik każdego wydarzenia, które odbywa się na Targach Kielce zobowiązany jest do wcześniejszej rejestracji oraz wypełnienia deklaracji epidemiologicznej o nieprzebywaniu na kwarantannie lub w izolacji. Konieczne jest zachowywanie odpowiedniego odstępu od innych uczestników wydarzenia. Zwiedzający mają obowiązek zakrywania ust oraz nosa. Na miejscu dostępne są punkty do dezynfekcji rąk.

Wydarzeniu towarzyszyły Targi Zdrowia i Urody, Targi Rękodzieło, Eco Style oraz impreza motoryzacyjna CK Motors Expo.

Data publikacji: 24.08.2020
Przeczytaj również

Targi:
Targi Warsaw Home przełożone na 2021
W związku ze światową pandemią COVID-2019 organizatorzy targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home & Contract oraz Warsaw Build przesunęli termin imprez na 27 – 30… więcej »
Targi:
Targi Kielce wracają do gry. Już w ten weekend Dom, Ogród i Ty.
W sierpniowy weekend do kieleckiego ośrodka wystawienniczego wracają pierwsze imprezy targowe. Egzotyczne rośliny, ekologiczne produkty, wolnostojący domek i nietuzinkowe… więcej »
Targi:
The Inspired Home Show 2021 przeniesione na sierpień
Przyszłoroczne targi artykułów domowych The Inspired Home Show w Chicago, zamiast jak zawsze w marcu, odbędą się w sierpniu, w dniach 7–10. Organizator imprezy,… więcej »