Co zrobić aby wyjątkowy zapach świecy został z nami jak najdłużej?

Przed zapaleniem świecy

Nowo zakupioną świecę rozpakuj z folii i ustaw w pozycji pionowej na podstawce do świec, pamiętaj, aby podstawka znajdowała się na stabilnej powierzchni. Przed każdym zapaleniem przytnij knot do wysokości 1 cm, dzieki temu nasza świeca będzie paliła się regularnym płomieniem – bez kopcenia a roztopiona masa będzie intensywnie pachniała (w przypadku świec zapachowych). Przy ponownym zapaleniu należy odciąć krawędź świecy do wysokości 1 cm (dotyczy świecy typu walec).

Podczas palenia świecy

Nigdy nie zostawiaj palącej się świecy bez kontroli, zawsze pal świece w zasięgu wzroku. Podczas palenia świec zawsze utrzymuj roztopiona powierzchnię masy czystą od zapałek i innych zabrudzeń aby uniknąć zakłóceń prawidłowego procesu palenia. Nigdy nie przenoś palącej się świecy i nie umieszczaj jej w przeciągu. Używając świecy musimy również mieć na uwadze miejsce jej zapalenia. W przypadku, gdy palimy kilka świec na raz odstęp między nimi powinien wynosić min. 10 cm. Świeca powinna być palona z dala od dostępu dzieci i zwierząt oraz materiałów łatwopalnych. Nie umieszczaj świecy w pobliżu źródła ciepła.

Gaszenie płomienia świecy

Najlepszym sposobem do zgaszenia świecy jest przeznaczony do tego wygaszacz. NIgdy nie używaj płynu do gaszenia świecy.

Informacje przekazane za zgodą Bispol Sp. z o.o.

Data publikacji: 8.02.2017
Przeczytaj również

Technologia:
Samsung i Echo Investment pokazują smart living w praktyce
Liderzy branży technologicznej i deweloperskiej łączą siły, żeby popularyzować ideę smart home i zaprezentować, jak w praktyce wygląda życie w inteligentnym domu.… więcej »
Handel:
Teflon™ odkrywany na nowo: gdy doświadczenie spotyka się z innowacyjnością
Na targach Ambiente 2018 firma Chemours przedstawiła nowe, udoskonalone wersje powłok Teflon™ Genewa (Szwajcaria), luty 2018 r. — The Chemours Company (Chemours) (NYSE:… więcej »
Technologia:
Ludzie z fabryki porcelany
„Ludzie z fabryki porcelany” to nazwa wystawy, którą można obejrzeć w Centrum Festiwalowym Art_Inkubator, w Fabryce Sztuki w Łodzi przy ul. Tymienieckiego 3. Projekt… więcej »