Ambiente – targi sięgające w przyszłość

Ambiente to targowe wydarzenie roku, składające się z trzech głównych działów produktowych: Dining (nakrycia stołów), Living (wyposażenia wnętrz) and Giving (upominki). Najbliższa edycja odbędzie się we Frankfurcie nad Menem w dniach od 8 do 12 lutego 2019.

Ambiente obejmuje pełen zakres produktów w obszarach gotowania, nakrycia stołów, wyposażenia kuchni, wypoczynku, jak również upominków oraz architektury i wyposażenia wnętrz. Krajem partnerskim najnowszej edycji targów zostały Indie, idąc śladami Danii, Francji, Japonii, USA, Włoch, Wielkiej Brytanii i Holandii. Prezentacja kraju partnerskiego obejmowała będzie szeroką gamę produktów tradycyjnego rzemiosła.

Ambiente to bez wątpienia ważne wydarzenie dla całej branży wnętrzarskiej. „Wystawcy z około 90 krajów będą u nas wyznaczać trendy na 2019 i kolejne lata”, powiedział Erdmann Kilian, Dyrektor Biura Prasowego Ambiente. W 2018 we Frankfurcie zjawiło się 4 376 wystawców (w tym 70 polskich firm) z 88 krajów, zajmujących 308 000 m2 przestrzeni wystawienniczej, którzy przez pięć kolejnych dni demonstrowali najnowsze rozwiązania w swoich obszarach działalności.

Nowa Hala, nowe możliwości

Otwarcie tej jesieni Hali 12 Centrum Wystawienniczego we Frankfurcie to dla organizatorów doskonała okazja, aby nadać targom Ambiente 2019 zupełnie nową strukturę. Dział Houseware & Storage (Wyposażenie Kuchni i Przechowywanie) przeniesiony zostanie z Hal 5.0, 5.1, 6.0 i 6.1) właśnie do Hali 12. Ponieważ organizatorzy zamierzają poddać Halę 6 przebudowie, dział Table Top Trade (Nakrycia Stołów) będzie tymczasowo przemieszczony z poziomów 6.2 i 6.3 do 5.0 i 5.1. Butelki i termosy tym razem wejdą w skład działu Kitchen Trends (Trendy Kuchenne) zlokalizowanego w Hali 1. Dzięki wahadłowemu połączeniu autobusowemu Kitchen Houseware Express goście będą mogli bez trudu przemieszczać się bezpośrednio pomiędzy Halami 3 i 12.

Poczynając od roku 2019, działy Living and Giving (Wyposażenie Wnętrz oraz Upominki) będą usytuowane w Hali 8. Kupujący znajdą tutaj meble, projekty wyposażenia wnętrz, oświetlenie, modne akcesoria, a także szlachetną oraz designerską biżuterię. W dziale Interiors & Decoration (Dekoracje Wnętrz) w Hali 9 obejrzeć będzie można meble, oświetlenie, tekstylia i akcesoria dla domu, oraz zapoznać się z najnowszymi koncepcjami w projektowaniu wnętrz. Na poziomie 9.1 wystawiane będą akcesoria (w tym ręcznie robione), na przykład ramki na zdjęcia, zapachy, świece, modne i okolicznościowe dekoracje, artykuły florystyczne i donice. Natomiast w dziale Urban Gifts (Stylowe Upominki) w Hali 11.0 znajdziemy wszelakiej maści designerskie drobiazgi, akcesoria biurowe i dekoracyjne, jak również torebki, biżuterię i modne dodatki. W dziale Gift Ideas (Pomysł na Prezent) na poziomie 11.1 prezentowane będą klasyczne upominki, souveniry, kosmetyki, torebki, biżuteria i modne dodatki. Zmiany w przestrzeni Living&Giving mają na celu wzmocnienie synergii poprzez zastosowanie przejrzystego układu pomieszczeń i skuteczne kierowanie przepływem gości.

Platforma handlowa dla hotelarstwa i rynku kontraktowego

Te największe na świecie targi dóbr konsumpcyjnych są prężną platformą prezentacyjną dla producentów armatury i wyposażenia dla hoteli i restauracji. Ambiente stanowi ponadto platformę handlową dla dużej ilości producentów specjalizujących się w produktach z branży hotelarsko-gastronomicznej. Na targach dostępny będzie specjalny Przewodnik po Branży Hotelarsko-Gastronomicznej oraz Rynku Kontraktowym, dzięki któremu odwiedzający z łatwością trafią na interesujące ich stoiska. Każdego roku do Frankfurtu przyjeżdżają liczni eksperci oraz osoby decyzyjne z branży hotelarskiej i gastronomicznej, w tym kierownicy projektów, zaopatrzeniowcy, architekci wnętrz i projektanci, restauratorzy oraz menadżerowie luksusowych hoteli, korzystając z plejady ofert i czerpiąc inspirację dla swojego biznesu. Co więcej, w roku 2019 już po raz trzeci Ambiente zgromadzi producentów, inwestorów i konsultantów na specjalnym spotkaniu przedstawicieli branży hotelarskiej i gastronomicznej. To wieczorne wydarzenie będzie świetną dodatkową okazją do nawiązywania kontaktów biznesowych pomiędzy wystawcami i klientami na targach Ambiente.

Global Sourcing – zamówienia masowe

Ta strefa targów przez lata ugruntowała już swoją pozycję w obszarze międzynarodowego handlu na Ambiente. Na tegorocznej edycji, dział Sourcing and Dining obejmuje całe cztery poziomy Hali 10. W Hali 10.2 pojawi się nowość w postaci strefy Premium, gdzie wybrani wystawcy z działu Global Sourcing Dining zaprezentują przekrój produktów powiązanych z obszarem Dining. Niewielka odległość pomiędzy Global Sourcing Dining w Hali 10 oraz Houseware & Storage w Hali 12 zapewni kupującym dodatkowy efekt synergii. Począwszy od tego roku dział Global Sourcing Living/Giving będzie się natomiast mieścił na poziomach 9.2 i 9.3. W sumie, około 1 500 wystawców z 55 krajów przedstawia swoje oferty na Ambiente, co czyni z Frankfurtu czołową lokalizację na polu zamówień masowych poza Chinami. Dostępne są krótkie trasy obejmujące państwa takie jak: Chiny, Indie, Indonezja, Korea, Hong Kong, Maroko, Filipiny, RPA czy Wietnam.

Wszystko to i więcej – atrakcje i wydarzenia towarzyszące  

Jak na każdej z poprzednich edycji, na Ambiente 2019 odwiedzający będą mogli zapoznać się z najważniejszymi trendami w obszarach wyposażenia kuchni, artykułów gospodarstwa domowego, wystroju wnętrz, stylu życia i upominków, podczas towarzyszących wykładów oraz wystaw. W trakcie Ambiente 2019 odbędą się też liczne ceremonie wręczania prestiżowych nagród. Nagroda German Design Award przyznawana jest już pierwszego dnia targów, a wszystkie nagrodzone produkty można będzie podziwiać na osobnej wystawie.Na targach przyznana zostanie także nagroda Kitchen Innovation Award oraz anty-nagroda Plagiarius, potępiająca podrabianie towarów. Po bardzo ciepło przyjętym debiucie w zeszłym roku, po raz drugi wręczona zostanie nagroda Tableware International Awards of Excellence, wyróżniająca praktyczne, a jednocześnie piękne i inspirujące zastawy stołowe. Wyjątkowe produkty oraz projekty z całego spektrum zastawy stołowej zostaną natomiast w poniedziałek po raz pierwszy wyróżnione nagrodą Dineus. Wszyscy zwycięzcy będą ogłoszeni w trakcie trwania targów.

 

Data publikacji: 3.10.2018
Przeczytaj również

Targi:
EuroShop w oczekiwaniu na kolejne rekordy
Mimo, że 20. edycja organizowanych co trzy lata targów dla handlu detalicznego EuroShop odbędzie się za kilka miesięcy, już teraz organizatorzy targów przewidują… więcej »
Targi:
4. edycja targów wnętrz Warsaw Home już wkrótce
Polska jest szóstym producentem mebli na świecie, zajmuje też trzecie miejsce w ich eksporcie. To nie przypadek, że musiały tu powstać jedne z największych w Europie… więcej »
Targi:
Nowy projekt targów wnętrzarskich w Mediolanie
13-16 września na terenach Fiera Milano (Rho) po raz pierwszy odbędą się targi wyposażenia domu i przestrzeni wokół niego Homi Outdoor Home&Dehor. Nowy projekt… więcej »