1 urodziny Mercure Kraków Fabryczna City. Stylowe połączenie nowoczesności z historią miejsca.

Zlokalizowany przy ul. Fabrycznej 13 Mercure Kraków Fabryczna City ukończył pierwszy rok swojej działalności. Hotel jest częścią rozwijającego się kompleksu konferencyjno-usługowego Fabryczna City, który powstał na terenie Państwowej Wytwórni Wódek, dawnej Destylarni Polmos.

Obiekt mocno nawiązuje do prawie 100-letniej historii miejsca, zachęcając gości do podróży w czasie w nowoczesnych loftowych wnętrzach. Akcenty nawiązujące do lokalności można odnaleźć na każdym kroku podczas pobytu. Oryginalne elementy fabryki, artystycznie wykorzystane motywy butelki, chmielu, jęczmienia i pnącza ziemniaka opowiadają historię destylacji, uchylając gościom rąbka tajemnicy tego procesu. Hotelowa opowieść zaczyna się już od recepcji, gdzie znajduje się odnowiona kadź znaleziona podczas budowy. 

Do dyspozycji gości jest 195 nowocześnie urządzonych i wyposażonych pokoi, w tym 10 apartamentów, 34 pokoje łączone oraz 49 przestronnych pokoi z sofą i aneksem kuchennym. Dzięki takiej aranżacji przestrzeni, hotelowe pokoje sprawdzają się na pobyty dla rodzin z dziećmi, przyjaciół czy grup znajomych. Na miłośników aktywnego wypoczynku czeka przestrzeń sportowo-rekreacyjna ze strefą basenową i butikowym klubem fitness w standardzie premium. Goście hotelu i okoliczni mieszkańcy Krakowa mogą wziąć udział w treningach grupowych i indywidualnych oraz seansach inhalacyjno-relaksacyjnych, które prowadzi Fabryka Ciao. 

Zgodnie z duchem marki Mercure, nasz hotel stawia na odkrywanie lokalnej historii oraz integrację z lokalną społecznością – mówi Joanna Chwastek-Pluta, dyrektor generalny Mercure Kraków Fabryczna City. Dzięki naszej lokalizacji i bogatej ofercie zarówno hotelu, jak i całego kompleksu, przybliżamy naszych gości do lokalnej społeczności jaka korzysta z usług lokali gastronomicznych i dobrze wyposażonej nowoczesnej przestrzeni sportowej. Dzięki czemu goście hotelu mogą z powodzeniem wtopić się w lokalną społeczność oraz poczuć smak i klimat tej części miasta.

W kulinarną podróż w Mercure Kraków Fabryczna City zabiera restauracja Destilo, serwująca między innymi przysmaki kuchni galicyjskiej, przyrządzone na bazie produktów od lokalnych dostawców. Na Fabrycznej 13 znajduje się także restauracje włoska, azjatycka i wegetariańska, a także browar Nowa Wytwórnia, z piwem warzonym na miejscu. Pofabryczne wnętrza razem z barem pod szklanym dachem tworzą unikalny koncept kulinarny Gastro Miasta. Goście mogą także poznać niezwykłą historię tego miejsca w niedawno otwartym multimedialnym Muzeum Fabryka Wódki oraz barze Utopia, które w interesujący sposób oddają ducha lokalizacji.

Z myślą o gościach biznesowych i organizatorach wydarzeń na terenie kompleksu Fabryczna City powstaje także przestrzeń konferencyjno-kongresowa z 10 nowocześnie wyposażonymi salami o łącznej powierzchni konferencyjno-wystawienniczej 2200 m2. Pierwsze wydarzenia w Centrum Konferencyjnym Fabryczna 13 odbędą się już w grudniu tego roku. Budynki zabytkowe stanowią jedynie jedną z części kompleksu. W jego skład wchodzi także kompleks biurowy Fabryczna Office Park oraz część mieszkaniowa z usługami. Autorem konceptu „miasta w mieście” i wykonawcą projektu, jest Grupa INTER-BUD.

Data publikacji: 4.11.2022
Przeczytaj również

Aktualności:
Cross-Border E-commerce: Rozwiń e-sprzedaż na rynkach zagranicznych. Ostatnie dni na bezpłatne zgłoszenia!
Już 16 maja firmy zainteresowane rozwojem e-sprzedaży na rynkach zagranicznych będą mogły skorzystać z bezpłatnych wykładów i porad ekspertów podczas konferencji… więcej »
Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!
Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla przedsiębiorstw, które chcą… więcej »
Aktualności:
Udany debiut Home & Garden Congress.
Branża Dom i Ogród stawia na rozwój e-commerce
13 marca 2024 w hotelu Sound Garden w Warszawie przedstawiciele firm z branży Dom i Ogród oraz dostawcy nowoczesnych narzędzi i usług z zakresu e-commerce spotkali się na 1.… więcej »