1 urodziny Mercure Kraków Fabryczna City. Stylowe połączenie nowoczesności z historią miejsca.

Zlokalizowany przy ul. Fabrycznej 13 Mercure Kraków Fabryczna City ukończył pierwszy rok swojej działalności. Hotel jest częścią rozwijającego się kompleksu konferencyjno-usługowego Fabryczna City, który powstał na terenie Państwowej Wytwórni Wódek, dawnej Destylarni Polmos.

Obiekt mocno nawiązuje do prawie 100-letniej historii miejsca, zachęcając gości do podróży w czasie w nowoczesnych loftowych wnętrzach. Akcenty nawiązujące do lokalności można odnaleźć na każdym kroku podczas pobytu. Oryginalne elementy fabryki, artystycznie wykorzystane motywy butelki, chmielu, jęczmienia i pnącza ziemniaka opowiadają historię destylacji, uchylając gościom rąbka tajemnicy tego procesu. Hotelowa opowieść zaczyna się już od recepcji, gdzie znajduje się odnowiona kadź znaleziona podczas budowy. 

Do dyspozycji gości jest 195 nowocześnie urządzonych i wyposażonych pokoi, w tym 10 apartamentów, 34 pokoje łączone oraz 49 przestronnych pokoi z sofą i aneksem kuchennym. Dzięki takiej aranżacji przestrzeni, hotelowe pokoje sprawdzają się na pobyty dla rodzin z dziećmi, przyjaciół czy grup znajomych. Na miłośników aktywnego wypoczynku czeka przestrzeń sportowo-rekreacyjna ze strefą basenową i butikowym klubem fitness w standardzie premium. Goście hotelu i okoliczni mieszkańcy Krakowa mogą wziąć udział w treningach grupowych i indywidualnych oraz seansach inhalacyjno-relaksacyjnych, które prowadzi Fabryka Ciao. 

Zgodnie z duchem marki Mercure, nasz hotel stawia na odkrywanie lokalnej historii oraz integrację z lokalną społecznością – mówi Joanna Chwastek-Pluta, dyrektor generalny Mercure Kraków Fabryczna City. Dzięki naszej lokalizacji i bogatej ofercie zarówno hotelu, jak i całego kompleksu, przybliżamy naszych gości do lokalnej społeczności jaka korzysta z usług lokali gastronomicznych i dobrze wyposażonej nowoczesnej przestrzeni sportowej. Dzięki czemu goście hotelu mogą z powodzeniem wtopić się w lokalną społeczność oraz poczuć smak i klimat tej części miasta.

W kulinarną podróż w Mercure Kraków Fabryczna City zabiera restauracja Destilo, serwująca między innymi przysmaki kuchni galicyjskiej, przyrządzone na bazie produktów od lokalnych dostawców. Na Fabrycznej 13 znajduje się także restauracje włoska, azjatycka i wegetariańska, a także browar Nowa Wytwórnia, z piwem warzonym na miejscu. Pofabryczne wnętrza razem z barem pod szklanym dachem tworzą unikalny koncept kulinarny Gastro Miasta. Goście mogą także poznać niezwykłą historię tego miejsca w niedawno otwartym multimedialnym Muzeum Fabryka Wódki oraz barze Utopia, które w interesujący sposób oddają ducha lokalizacji.

Z myślą o gościach biznesowych i organizatorach wydarzeń na terenie kompleksu Fabryczna City powstaje także przestrzeń konferencyjno-kongresowa z 10 nowocześnie wyposażonymi salami o łącznej powierzchni konferencyjno-wystawienniczej 2200 m2. Pierwsze wydarzenia w Centrum Konferencyjnym Fabryczna 13 odbędą się już w grudniu tego roku. Budynki zabytkowe stanowią jedynie jedną z części kompleksu. W jego skład wchodzi także kompleks biurowy Fabryczna Office Park oraz część mieszkaniowa z usługami. Autorem konceptu „miasta w mieście” i wykonawcą projektu, jest Grupa INTER-BUD.

Data publikacji: 4.11.2022
Przeczytaj również

Aktualności:
Tu Las Tam Woda – nowa realizacja pracowni Boris Kudlička with Partners w sercu Mazur
Poranna kawa na pomoście, rejs łódką z przyjaciółmi, wędkowanie lub po prostu codzienny relaks i oglądanie zachodu słońca – kiedy mieszka się nad pięknym jeziorem,… więcej »
Aktualności:
Trzy żywioły - wnętrza domków letniskowych projektu Marty Czerkies z rozwiązaniami okiennymi Marcin Dekor
„Trzy żywioły” – taką nazwę nosi zespół trzech domków letniskowych położonych w malowniczym nadmorskim Sasinie. Ich wnętrza nawiązujące do ognia, wody oraz ziemi… więcej »
Aktualności:
Znana projektantka w Hucie Julia. Kulisy produkcji nowej kolekcji biżuterii Anny Orskiej
Jeszcze w ubiegłym stuleciu karkonoskie tradycje szklarskie prężnie się rozwijały, czyniąc z regionu główny ośrodek szkła kryształowego w Polsce. Z czasem jednak… więcej »