Wystawa „Płytki, flizy i kafelki. Polska łazienka po 1989 roku”

fot. MaxFliz

22 czerwca w salonach MaxFliz w ramach współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie ruszył cykl imprez towarzyszących słynnej już wystawie „Z drugiej strony rzeczy – historia polskiego designu po 1989 roku”.

Od 22 czerwca w krakowskim salonie firmy przy ulicy Zakopiańskiej 58 można oglądać wystawę zatytułowaną „Płytki, flizy i kafelki. Polska łazienka po 1989 roku”. Składa się ona z kilku części. Jedna z nich poświęcona jest temu, co ma do zaoferowania współczesne wzornictwo. Inna – przenosi oglądających w przeszłość o ćwierć wieku, dzięki zdjęciom i próbkom płytek z tamtego okresu. Dla wielu osób to unikalna okazja, by dotknąć np. niewypalonej płytki.

Jakie płytki królowały w Polskich łazienkach ćwierć wieku temu? Co dizajnerzy proponują dziś? Po co w fabrykach płytek stalowe kulki? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć, dzięki aktywnościom, jakie w ramach partnerstwa z Muzeum Narodowym w Krakowie, organizuje MaxFliz. Takie spojrzenie w przeszłość pozwoli odwiedzającym odkryć historie, które stoją za najbardziej kultowymi wnętrzami ubiegłych lat.

Wystawę można oglądać przez miesiąc, do 21 lipca.

Data publikacji: 28.06.2018
Przeczytaj również

Aktualności:
Duka ma nowego prezesa
W maju br. do zarządu DUKA INTERNATIONAL S.A. w roli prezesa spółki dołączył Marcin Pałażej. Jest to ważny krok dla marki, która planuje intensywny rozwój sieci w… więcej »
Aktualności:
The Inspired Home Journal – nowy magazyn stowarzyszenia IHA
Przez ponad 80 lat swojego istnienia stowarzyszenie International Housewares Association (IHA) było przede wszystkim organizacją typu B2B, skupioną na tworzeniu możliwości… więcej »
Aktualności:
Trwa Łódź Design Festiwal
W ten weekend zakończy się Łódź Design Festiwal - międzynarodowe wydarzenie poświęcone tematyce projektowania i designu w różnych jego odsłonach – od wzornictwa… więcej »