Wystawa „Płytki, flizy i kafelki. Polska łazienka po 1989 roku”

fot. MaxFliz

22 czerwca w salonach MaxFliz w ramach współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie ruszył cykl imprez towarzyszących słynnej już wystawie „Z drugiej strony rzeczy – historia polskiego designu po 1989 roku”.

Od 22 czerwca w krakowskim salonie firmy przy ulicy Zakopiańskiej 58 można oglądać wystawę zatytułowaną „Płytki, flizy i kafelki. Polska łazienka po 1989 roku”. Składa się ona z kilku części. Jedna z nich poświęcona jest temu, co ma do zaoferowania współczesne wzornictwo. Inna – przenosi oglądających w przeszłość o ćwierć wieku, dzięki zdjęciom i próbkom płytek z tamtego okresu. Dla wielu osób to unikalna okazja, by dotknąć np. niewypalonej płytki.

Jakie płytki królowały w Polskich łazienkach ćwierć wieku temu? Co dizajnerzy proponują dziś? Po co w fabrykach płytek stalowe kulki? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć, dzięki aktywnościom, jakie w ramach partnerstwa z Muzeum Narodowym w Krakowie, organizuje MaxFliz. Takie spojrzenie w przeszłość pozwoli odwiedzającym odkryć historie, które stoją za najbardziej kultowymi wnętrzami ubiegłych lat.

Wystawę można oglądać przez miesiąc, do 21 lipca.

Data publikacji: 28.06.2018
Przeczytaj również

Aktualności:
Prezentacja najnowszej kolekcji firmy Gerster
11 października br., w Hotelu Mościcki w Spale, odbyło się coroczne spotkanie firmy Gerster, podczas którego firma zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję firan i… więcej »
Aktualności:
Festiwal Wina w Zamku Ryn
8 grudnia 2018 roku po raz dziewiąty na Dziedzińcu Zamku w Rynie odbędzie się Festiwal Wina, organizowany przez Hotel ZAMEK RYN**** wspólnie z producentami i dystrybutorami… więcej »
Aktualności:
„Wiedzieć więcej niż inni” - III Ogólnopolski Kongres Meblarski
12 września 2018 roku w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów DREMA, FURNICA i SOFAB odbył się III Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie Meble - Konkurencyjna… więcej »