Wystawa „Płytki, flizy i kafelki. Polska łazienka po 1989 roku”

fot. MaxFliz

22 czerwca w salonach MaxFliz w ramach współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie ruszył cykl imprez towarzyszących słynnej już wystawie „Z drugiej strony rzeczy – historia polskiego designu po 1989 roku”.

Od 22 czerwca w krakowskim salonie firmy przy ulicy Zakopiańskiej 58 można oglądać wystawę zatytułowaną „Płytki, flizy i kafelki. Polska łazienka po 1989 roku”. Składa się ona z kilku części. Jedna z nich poświęcona jest temu, co ma do zaoferowania współczesne wzornictwo. Inna – przenosi oglądających w przeszłość o ćwierć wieku, dzięki zdjęciom i próbkom płytek z tamtego okresu. Dla wielu osób to unikalna okazja, by dotknąć np. niewypalonej płytki.

Jakie płytki królowały w Polskich łazienkach ćwierć wieku temu? Co dizajnerzy proponują dziś? Po co w fabrykach płytek stalowe kulki? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć, dzięki aktywnościom, jakie w ramach partnerstwa z Muzeum Narodowym w Krakowie, organizuje MaxFliz. Takie spojrzenie w przeszłość pozwoli odwiedzającym odkryć historie, które stoją za najbardziej kultowymi wnętrzami ubiegłych lat.

Wystawę można oglądać przez miesiąc, do 21 lipca.

Data publikacji: 28.06.2018
Przeczytaj również

Aktualności:
Zwycięzcy krajowego etapu konkursu gia 2018-2019
Targi International Home + Housewares Show oraz organizacja International Housewares Association (IHA), organizatorzy konkursu IHA Global Innovation Awards (gia), ogłosiły… więcej »
Aktualności:
Kolor roku 2019 wybrany
Instytut Pantone ogłosił, iż kolorem roku 2019 będzie 16-1546 Living Coral – koralowy odcień pełen życia i energii, ale jednocześnie delikatny. Jak tłumaczą swoją… więcej »
Aktualności:
Ambiente International 2019
Dostępny jest już nowy numer magazynu Ambiente International - proeksportowego czasopisma branżowego, wydawanego w języku angielskim na rynki zagraniczne. Ambiente… więcej »