Wystawa „Płytki, flizy i kafelki. Polska łazienka po 1989 roku”

fot. MaxFliz

22 czerwca w salonach MaxFliz w ramach współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie ruszył cykl imprez towarzyszących słynnej już wystawie „Z drugiej strony rzeczy – historia polskiego designu po 1989 roku”.

Od 22 czerwca w krakowskim salonie firmy przy ulicy Zakopiańskiej 58 można oglądać wystawę zatytułowaną „Płytki, flizy i kafelki. Polska łazienka po 1989 roku”. Składa się ona z kilku części. Jedna z nich poświęcona jest temu, co ma do zaoferowania współczesne wzornictwo. Inna – przenosi oglądających w przeszłość o ćwierć wieku, dzięki zdjęciom i próbkom płytek z tamtego okresu. Dla wielu osób to unikalna okazja, by dotknąć np. niewypalonej płytki.

Jakie płytki królowały w Polskich łazienkach ćwierć wieku temu? Co dizajnerzy proponują dziś? Po co w fabrykach płytek stalowe kulki? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć, dzięki aktywnościom, jakie w ramach partnerstwa z Muzeum Narodowym w Krakowie, organizuje MaxFliz. Takie spojrzenie w przeszłość pozwoli odwiedzającym odkryć historie, które stoją za najbardziej kultowymi wnętrzami ubiegłych lat.

Wystawę można oglądać przez miesiąc, do 21 lipca.

Data publikacji: 28.06.2018
Przeczytaj również

Aktualności:
Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2018 za nami
W gościnnych progach warszawskiego Hotelu Vienna House Mokotów Warsaw, 4 kwietnia 2019 roku odbyła się gala wręczenia nagród w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2018.… więcej »
Aktualności:
Polacy wśród laureatów Global Innovation Awards
Targi International Home + Housewares Show oraz stowarzyszenie branży wyposażenia wnętrz International Housewares Association (IHA), organizatorzy konkursu Global Innovation… więcej »
Aktualności:
Zwycięzcy Interior Design Awards 2019 – najbardziej designerskie hotele w Polsce
Podczas 14. edycji targów Interior Design Forum, które odbyły się 28.02.2019 r. w Centrum Praskim Koneser w Warszawie, poznaliśmy laureatów drugiej edycji… więcej »