Wystawa „Płytki, flizy i kafelki. Polska łazienka po 1989 roku”

fot. MaxFliz

22 czerwca w salonach MaxFliz w ramach współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie ruszył cykl imprez towarzyszących słynnej już wystawie „Z drugiej strony rzeczy – historia polskiego designu po 1989 roku”.

Od 22 czerwca w krakowskim salonie firmy przy ulicy Zakopiańskiej 58 można oglądać wystawę zatytułowaną „Płytki, flizy i kafelki. Polska łazienka po 1989 roku”. Składa się ona z kilku części. Jedna z nich poświęcona jest temu, co ma do zaoferowania współczesne wzornictwo. Inna – przenosi oglądających w przeszłość o ćwierć wieku, dzięki zdjęciom i próbkom płytek z tamtego okresu. Dla wielu osób to unikalna okazja, by dotknąć np. niewypalonej płytki.

Jakie płytki królowały w Polskich łazienkach ćwierć wieku temu? Co dizajnerzy proponują dziś? Po co w fabrykach płytek stalowe kulki? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć, dzięki aktywnościom, jakie w ramach partnerstwa z Muzeum Narodowym w Krakowie, organizuje MaxFliz. Takie spojrzenie w przeszłość pozwoli odwiedzającym odkryć historie, które stoją za najbardziej kultowymi wnętrzami ubiegłych lat.

Wystawę można oglądać przez miesiąc, do 21 lipca.

Data publikacji: 28.06.2018
Przeczytaj również

Aktualności:
Święto Techniki w Strimie
4 i 5 października Strima zaprasza na 12. Święto Techniki. Podczas imprezy w Swadzimiu pod Poznaniem będzie można m.in. wypróbować nitkę z XIX wieku, zapoznać się z… więcej »
Aktualności:
Znamy zwycięzcę Global Innovation Awards Poland!
6 września, podczas targów tekstyliów domowych i obiektowych Interior Desing Forum w Warszawie, poznaliśmy wyniki polskiej edycji Global Innovation Awards (gia) - konkursu,… więcej »
Aktualności:
Zapraszamy do lektury jesiennego Ambiente
Jesień kojarzy się z początkiem nowego roku szkolnego, a w branży wnętrzarskiej to także początek nowego sezonu ważnych wydarzeń targowych. O wydarzeniach, trendach i… więcej »