Wystawa „Dwie drogi” w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

fot. www.muzeum.boleslawiec.net

20 października 2017 r. w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu odbył się wernisaż wystawy prac Bronisława Wolanina i Edwarda Roguszczaka zatytułowanej „Dwie drogi”.

Jest to trzecia odsłona wystawy z cyklu Biennale Mistrzów Ceramiki im. Bronisława Wolanina. Założeniem Biennale realizowanego przez muzeum od 2013 roku jest prezentowanie wałbrzyskiej publiczności twórczości najwybitniejszych polskich artystów ceramików. Tegoroczna wystawa poświęcona jest aż dwum artystom: Edwardowi Roguszczakowi, twórcy związanemu z Trójmiastem, zmarłemu w 1997 r. oraz Bronisławowi Wolaninowi, zmarłemu w 2013 r., który swoje zawodowe i artystyczne życie związał z Bolesławcem. Obejmuje ona około sześćdziesiąt prac ze zbiorów: Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, Iwony Siewierskiej oraz zbiorów będących w posiadaniu rodziny Artystów: Teresy i Anny Wolanin oraz Elżbiety i Moniki Roguszczak, w tym także niepokazywane wcześniej odręczne projekty i szkice.

Wystawa “Dwie drogi” powstała we współpracy z Fundacją “Unikat” oraz Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Będzie ją można oglądać w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu do końca stycznia 2018 r., a następnie od lutego do kwietnia 2018 r. w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

źródło: muzeum.walbrzych.pl

Data publikacji: 17.11.2017
Przeczytaj również

Aktualności:
Wyjątkowy finał konkursu „Diament Meblarstwa 2018”
4 grudnia br. na stadionie Legii Warszawa miało miejsce uroczyste rozdanie nagród w 12. edycji konkursu ,,Diament Meblarstwa”. Szczególny charakter tegorocznej gali… więcej »
Aktualności:
"Dom polski. Meblościanka z pikasami"
"Dom polski. Meblościanka z pikasami" to opowieść o polskim dizajnie widzianym oczami ludzi zawodowo związanych z projektowaniem wnętrz. W nowej książce Małgorzaty… więcej »
Aktualności:
Galeria Wzornictwa Polskiego wkrótce startuje!
15 grudnia 2017 roku w Muzeum Narodowym w Warszawie zostanie otwarta długo wyczekiwana Galeria Wzornictwa Polskiego.  Odwiedzający Galerię będą mogli… więcej »