Wystawa „Dwie drogi” w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

fot. www.muzeum.boleslawiec.net

20 października 2017 r. w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu odbył się wernisaż wystawy prac Bronisława Wolanina i Edwarda Roguszczaka zatytułowanej „Dwie drogi”.

Jest to trzecia odsłona wystawy z cyklu Biennale Mistrzów Ceramiki im. Bronisława Wolanina. Założeniem Biennale realizowanego przez muzeum od 2013 roku jest prezentowanie wałbrzyskiej publiczności twórczości najwybitniejszych polskich artystów ceramików. Tegoroczna wystawa poświęcona jest aż dwum artystom: Edwardowi Roguszczakowi, twórcy związanemu z Trójmiastem, zmarłemu w 1997 r. oraz Bronisławowi Wolaninowi, zmarłemu w 2013 r., który swoje zawodowe i artystyczne życie związał z Bolesławcem. Obejmuje ona około sześćdziesiąt prac ze zbiorów: Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, Iwony Siewierskiej oraz zbiorów będących w posiadaniu rodziny Artystów: Teresy i Anny Wolanin oraz Elżbiety i Moniki Roguszczak, w tym także niepokazywane wcześniej odręczne projekty i szkice.

Wystawa “Dwie drogi” powstała we współpracy z Fundacją “Unikat” oraz Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Będzie ją można oglądać w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu do końca stycznia 2018 r., a następnie od lutego do kwietnia 2018 r. w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

źródło: muzeum.walbrzych.pl

Data publikacji: 17.11.2017
Przeczytaj również

Aktualności:
Wykłady na targach GiftON.top
W dniach 8. i 9.06.2018 w strefie wykładowej w hali Dunaj, na terenach targowych Expo Kraków przy ulicy Galicyjskiej 9 w Krakowie, odbędą się bezpłatne, otwarte wykłady… więcej »
Aktualności:
Za nami 8. edycja E-commerce Innovations
Około stu uczestników wzięło udział w tegorocznej edycji E-commerce Innovations – konferencji dla wszystkich zainteresowanych najnowszymi trendami w sprzedaży internetowej… więcej »
Aktualności:
Już jest - nowe wydanie Ambiente!
Zainspirować swoich klientów mogą tylko ci, którzy sami poszukują inspiracji. Wiele nowości ze świata wyposażenia wnętrz można znaleźć w nowym wydaniu magazynu… więcej »