Wystawa „Dwie drogi” w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

fot. www.muzeum.boleslawiec.net

20 października 2017 r. w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu odbył się wernisaż wystawy prac Bronisława Wolanina i Edwarda Roguszczaka zatytułowanej „Dwie drogi”.

Jest to trzecia odsłona wystawy z cyklu Biennale Mistrzów Ceramiki im. Bronisława Wolanina. Założeniem Biennale realizowanego przez muzeum od 2013 roku jest prezentowanie wałbrzyskiej publiczności twórczości najwybitniejszych polskich artystów ceramików. Tegoroczna wystawa poświęcona jest aż dwum artystom: Edwardowi Roguszczakowi, twórcy związanemu z Trójmiastem, zmarłemu w 1997 r. oraz Bronisławowi Wolaninowi, zmarłemu w 2013 r., który swoje zawodowe i artystyczne życie związał z Bolesławcem. Obejmuje ona około sześćdziesiąt prac ze zbiorów: Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, Iwony Siewierskiej oraz zbiorów będących w posiadaniu rodziny Artystów: Teresy i Anny Wolanin oraz Elżbiety i Moniki Roguszczak, w tym także niepokazywane wcześniej odręczne projekty i szkice.

Wystawa “Dwie drogi” powstała we współpracy z Fundacją “Unikat” oraz Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Będzie ją można oglądać w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu do końca stycznia 2018 r., a następnie od lutego do kwietnia 2018 r. w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

źródło: muzeum.walbrzych.pl

Data publikacji: 17.11.2017
Przeczytaj również

Aktualności:
Prezentacja najnowszej kolekcji firmy Gerster
11 października br., w Hotelu Mościcki w Spale, odbyło się coroczne spotkanie firmy Gerster, podczas którego firma zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję firan i… więcej »
Aktualności:
Festiwal Wina w Zamku Ryn
8 grudnia 2018 roku po raz dziewiąty na Dziedzińcu Zamku w Rynie odbędzie się Festiwal Wina, organizowany przez Hotel ZAMEK RYN**** wspólnie z producentami i dystrybutorami… więcej »
Aktualności:
„Wiedzieć więcej niż inni” - III Ogólnopolski Kongres Meblarski
12 września 2018 roku w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów DREMA, FURNICA i SOFAB odbył się III Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie Meble - Konkurencyjna… więcej »