Wystawa „Dwie drogi” w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

fot. www.muzeum.boleslawiec.net

20 października 2017 r. w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu odbył się wernisaż wystawy prac Bronisława Wolanina i Edwarda Roguszczaka zatytułowanej „Dwie drogi”.

Jest to trzecia odsłona wystawy z cyklu Biennale Mistrzów Ceramiki im. Bronisława Wolanina. Założeniem Biennale realizowanego przez muzeum od 2013 roku jest prezentowanie wałbrzyskiej publiczności twórczości najwybitniejszych polskich artystów ceramików. Tegoroczna wystawa poświęcona jest aż dwum artystom: Edwardowi Roguszczakowi, twórcy związanemu z Trójmiastem, zmarłemu w 1997 r. oraz Bronisławowi Wolaninowi, zmarłemu w 2013 r., który swoje zawodowe i artystyczne życie związał z Bolesławcem. Obejmuje ona około sześćdziesiąt prac ze zbiorów: Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, Iwony Siewierskiej oraz zbiorów będących w posiadaniu rodziny Artystów: Teresy i Anny Wolanin oraz Elżbiety i Moniki Roguszczak, w tym także niepokazywane wcześniej odręczne projekty i szkice.

Wystawa “Dwie drogi” powstała we współpracy z Fundacją “Unikat” oraz Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Będzie ją można oglądać w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu do końca stycznia 2018 r., a następnie od lutego do kwietnia 2018 r. w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

źródło: muzeum.walbrzych.pl

Data publikacji: 17.11.2017
Przeczytaj również

Aktualności:
Oto krajowi zwycięzcy konkursu gia 2017-2018
Targi International Home + Housewares Show oraz organizacja International Housewares Association (IHA), organizatorzy konkursu IHA Global Innovation Awards (gia), ogłosiły… więcej »
Aktualności:
Polska na targach IMM Cologne
Przez 7 dni, wśród 1200 wystawców z ponad 50 krajów Polska Agencja Inwestycji i Handlu promowała polską branżę meblarską. Polskie stoisko narodowe na targach IMM Cologne… więcej »
Aktualności:
Innowacje, trendy i inspiracje na International Home + Housewares Show 2018
International Home + Housewares Show w Chicago to najważniejsze targi artykułów gospodarstwa domowego na świecie. To tutaj co roku międzynarodowi kupcy szukają unikalnych… więcej »