Wystawa „Dwie drogi” w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

fot. www.muzeum.boleslawiec.net

20 października 2017 r. w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu odbył się wernisaż wystawy prac Bronisława Wolanina i Edwarda Roguszczaka zatytułowanej „Dwie drogi”.

Jest to trzecia odsłona wystawy z cyklu Biennale Mistrzów Ceramiki im. Bronisława Wolanina. Założeniem Biennale realizowanego przez muzeum od 2013 roku jest prezentowanie wałbrzyskiej publiczności twórczości najwybitniejszych polskich artystów ceramików. Tegoroczna wystawa poświęcona jest aż dwum artystom: Edwardowi Roguszczakowi, twórcy związanemu z Trójmiastem, zmarłemu w 1997 r. oraz Bronisławowi Wolaninowi, zmarłemu w 2013 r., który swoje zawodowe i artystyczne życie związał z Bolesławcem. Obejmuje ona około sześćdziesiąt prac ze zbiorów: Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, Iwony Siewierskiej oraz zbiorów będących w posiadaniu rodziny Artystów: Teresy i Anny Wolanin oraz Elżbiety i Moniki Roguszczak, w tym także niepokazywane wcześniej odręczne projekty i szkice.

Wystawa “Dwie drogi” powstała we współpracy z Fundacją “Unikat” oraz Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Będzie ją można oglądać w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu do końca stycznia 2018 r., a następnie od lutego do kwietnia 2018 r. w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

źródło: muzeum.walbrzych.pl

Data publikacji: 17.11.2017
Przeczytaj również

Aktualności:
Duka ma nowego prezesa
W maju br. do zarządu DUKA INTERNATIONAL S.A. w roli prezesa spółki dołączył Marcin Pałażej. Jest to ważny krok dla marki, która planuje intensywny rozwój sieci w… więcej »
Aktualności:
Wystawa „Płytki, flizy i kafelki. Polska łazienka po 1989 roku”
22 czerwca w salonach MaxFliz w ramach współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie ruszył cykl imprez towarzyszących słynnej już wystawie „Z drugiej strony rzeczy - historia… więcej »
Aktualności:
The Inspired Home Journal – nowy magazyn stowarzyszenia IHA
Przez ponad 80 lat swojego istnienia stowarzyszenie International Housewares Association (IHA) było przede wszystkim organizacją typu B2B, skupioną na tworzeniu możliwości… więcej »