Utopia – trendy Heimtextil 2019/2020

Międzynarodowi eksperci w dziedzinie wzornictwa i trendów, we współpracy z targami Heimtextil, przeanalizowali najnowsze tendencje i przygotowali prezentację trendów w aranżacji wnętrz na sezon 2019/2020. będzie można je zobaczyć podczas styczniowych targów w strefie Trend space (dawniej Theme Park) w hali 3.0. Motywem przewodnim tego sezonu jest utopia.

XXI wiek stawia przed człowiekiem różnorodne wyzwania, a jednym z najważniejszych tematów ostatnich lat jest zrównoważony rozwój. W odpowiedzi ludzie zaczynają szukać dróg w kierunku nowej utopii – społeczeństwa szanującego każdą jednostkę i jej otoczenie, opartego na indywidualnej odpowiedzialności, pozytywnych działaniach i optymizmie. Eksperci Heimtextil stawiają przed nami pytanie: „jaka jest Twoja utopia?” i prezentują pięć różnych podejść do tego tematu.

1. PURSUE PLAY  – w czasach niepewności, politycznej niestabilności i problemów środowiskowych ten trend przynosi ucieczkę w optymizm, kreatywność i zabawę. Dizajnerzy nie boją się eksperymentować, tworzą odważne, wyraziste projekty zarówno w wypadku produktów, wnętrz, jak i mody.

2. SEEK SANCTUARY – ten trend jest poszukiwaniem ciszy i spokoju w świecie internetu i ciagłego życia online. Produkty mają być proste, jasno zdefiniowane, funkcjonalne i wysokiej jakości.

3. GO OFF-GRID – tematem tego trendu jest poszukiwanie bliskości z naturą, powrót do korzeni i wyjście poza codzienną rutynę. Projekty bazują na technicznych tekstyliach, są trwałe i funkcjonalne.

4. ESCAPE REALITY – nowa utopia może być zakorzeniona zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Potencjał rozszerzonej rzeczywistości sprawia, że granice pomiędzy tymi światami zacierają się. Ludzie uciekają w świat technologii, aby szukać tam nowych, głębszych doświadczeń.

5. EMBRACE INDULGENCE – ten trend przedefiniowuje pojecie luksusu. Materiały wysokiej jakości, elementy art deco i trwałe rzemiosło łączą się, aby stworzyć nową, utopijną wizję luksusu przyszłości.

Data publikacji: 30.11.2018
Przeczytaj również

Trendy:
Górska opowieść - trendy świąteczne 2018
Trendy na najbliższe Boże Narodzenie zachęcają nas do szukania inspiracji wśród świątecznych tradycji oraz rustykalnych pejzaży. Priorytetami są tu przytulność i… więcej »
Trendy:
Co sprawia, że wnętrze jest przytulne?
Bezpieczeństwo jest najważniejszą cechą domu, a jego sercem dla większości stał się salon – jest to miejsce, w którym zazwyczaj wspólnie z rodziną spędzamy czas. Tak… więcej »
Trendy:
Design z przymrużeniem oka
Jaime Hayon – projektant i artysta. Mówi się o nim, że współtworzy generację twórców zacierających granice między sztuką a wzornictwem przemysłowym. Swoją… więcej »