Przemysł drzewno-meblarski na Warmii i Mazurach

W poniedziałek, 29 października br. w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie przedstawiciele firm związanych z produkcją i przetwórstwem drewna, a przede wszystkim meblarstwa, spotkali się na konferencji pt.: „Przemysł drzewno-meblarski na Warmii i Mazurach – perspektywy inteligentnej specjalizacji”.

Organizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Partnerem konferencji była Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli. Wydarzenie objęła patronatem honorowym Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Oficjalnego otwarcia dokonali Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Jan Szynaka – prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli i właściciel Grupy Szynaka. Gośćmi specjalnymi byli: Tomasz Wiktorski, manager programu Polskie Meble w Polskim Funduszu Rozwoju oraz Michał Chwieduk z Agencji Rozwoju Przemysłu. Przedmiotem ich prelekcji była akceleracja branży meblarskiej oraz granty na transfer technologii. Najnowsze trendy w marketingu wystawienniczym zaprezentował ekspert w tej dziedzinie – Jerzy Osika, prezes firmy Promedia.

Podczas wydarzenia poruszone zostały także tematy związanie z automatyzacją produkcji meblarskiej i prawami własności intelektualnej. Ponadto Dyrektor Regionu Warmińsko Mazurskiego BGK Banku Gospodarstwa Krajowego przedstawił możliwości finansowego  wsparcia eksportu i ekspansji zagranicznej. Natomiast przedstawiciel Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie przedstawił uczestnikom spotkania zasady  korzystania z Pożyczki Inwestycyjnej z Premią,

Spotkanie, było dobrą okazją do pokazania dynamicznego rozwoju polskiego meblarstwa, które  wg danych za dwa pierwsze kwartały 2018 r. jest już drugim producentem mebli w Europie (po Niemczech). Przegoniliśmy już Włochów, którzy przez wiele lat stanowili dla Polski konkurencję nie do pokonania. Warto również podkreślić, że na Warmii i Mazurach jest największa koncentracja producentów mebli w Europie. Wydarzenie było też doskonałą okazją do networkingu dla przedsiębiorców, reprezentantów organizacji branżowych, firm eksperckich oraz doradczych.

Data publikacji: 31.10.2018
Przeczytaj również

Szkolenia i konferencje:
Visual Merchandising w wyposażeniu wnętrz
31 stycznia w Warszawie odbędzie się kolejne szkolenie z cyklu VM Forum - specjalistycznych szkoleń z visual merchandisingu. Ta edycja skierowana jest do reprezentantów handlu… więcej »
Handel:
Jak sprzedawać lepiej we wnętrzarskim sklepie?
Przed sprzedawcami w sklepach wnętrzarskich stoi wiele wyzwań, często większych niż te, z którymi spotykają się pracownicy innych branż. Dlatego zapraszamy na szkolenie… więcej »
Szkolenia i konferencje:
Skuteczny przedstawiciel handlowy na spotkaniu sprzedażowym
20.09.2018 w Łodzi, w klimatycznych wnętrzach hotelu „Stare Kino”, odbędzie się szkolenie pt. „Skuteczny przedstawiciel handlowy na spotkaniu… więcej »