Pochwała prostoty według IKEA i HAY

YPPERLIG to seria będąca efektem współpracy IKEA z duńską firmą projektową HAY. Kolekcja obejmuje szeroki wybór produktów, od sof i stolików kawowych, po drobne akcesoria, takie jak nowa wersja kultowej, niebieskiej torby IKEA.  

W październiku IKEA wprowadziła na rynek serię YPPERLIG – efekt współpracy ze studiem HAY. Mette i Rolf Hay to małżeński duet projektantów skupiających się na tworzeniu mebli z myślą o nowoczesnym życiu, przy wykorzystaniu zaawansowanej technologii produkcyjnej. Inspirując się sztuką, modą czy architekturą, duńska firma projektowa kreuje produkty cechujące się prostotą, funkcjonalnością oraz estetyką. Podejście to sprawiło, że HAY i IKEA połączyło silne partnerstwo, którego wynikiem stała się najnowsza kolekcja.

YPPERLIG to nowe pomysłowe produkty codziennego użytku, które łączy stonowana kolorystyka, linearne wzornictwo oraz materiały najwyższej jakości. Jednym z najbardziej wyróżniających się produktów wchodzących w skład serii jest odmieniona niebieska FRAKTA. Ta kultowa torba oparta została na swoim pierwowzorze, zyskując nowe kolory i wzory. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów IKEA, choć niedoceniany jako projekt designerski. Zachowaliśmy jej wymiary, ale zmieniliśmy wzór i kolorystykę. To hołd dla produktu, który zyskał status ikony – podkreśla Mette Hay.

Wśród przedmiotów kolekcji YPPERLIG znajdują się również: rozkładana sofa, stoły w jesionowej okleinie oraz „monoblokowe krzesło”. Proces produkcji tego krzesła polegał na wypełnieniu formy w kształcie fotela pojedynczym wtryskiem płynnego tworzywa sztucznego. Uzupełnieniem YPPERLIG są również dodatki – lustra, lampa czy tekstylia, a wśród nich poszewki i pledy. Większość produktów z nowej kolekcji YPPERLIG jest dostępnych w sklepach IKEA na terenie całej Polski od początku października br.

Data publikacji: 30.10.2017
Przeczytaj również

Aktualności:
Prezentacja najnowszej kolekcji firmy Gerster
11 października br., w Hotelu Mościcki w Spale, odbyło się coroczne spotkanie firmy Gerster, podczas którego firma zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję firan i… więcej »
Aktualności:
Festiwal Wina w Zamku Ryn
8 grudnia 2018 roku po raz dziewiąty na Dziedzińcu Zamku w Rynie odbędzie się Festiwal Wina, organizowany przez Hotel ZAMEK RYN**** wspólnie z producentami i dystrybutorami… więcej »
Aktualności:
„Wiedzieć więcej niż inni” - III Ogólnopolski Kongres Meblarski
12 września 2018 roku w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów DREMA, FURNICA i SOFAB odbył się III Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie Meble - Konkurencyjna… więcej »