Nowe władze w Izbie Bawełny w Gdyni

fot.: http://gca.org.pl

W dniach 26 maja i 25 czerwca 2017 roku w Domu Bawełny w Gdyni odbyło się 76. Zwyczajne Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Członków Izby Bawełny w Gdyni. Zatwierdzono sprawozdania za rok ubiegły, przyjęto budżet na obecny, udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi oraz powołano nowe władze.

Podsumowując miniony okres sprawozdawczy prezes Izby Bawełny, Artur Gacek podkreślił, że miniona dwuletnia kadencja zarządu i komisji rewizyjnej przyniosła wiele zmian organizacyjnych i statutowych, a przed izbą pojawiło się wiele wyzwań, z którymi musiała sobie poradzić. Prezes podziękował wszystkim członkom ustępującego zarządu za aktywną pracę i wyraził nadzieję, że nowo wybrany zarząd wzmocni rolę i pozycję zrzeszenia w polskim i międzynarodowym środowisku włókienniczym oraz pozwoli na intensyfikację działań na rzecz członków Izby Bawełny.

76. Walne Zgromadzenie Członków IB wybrało nowe władze izby.

W skład zarządu IB kadencji 2017-2019 weszli:

Artur Gacek, prezes

Iwona Frydrych, wiceprezes

Jerzy Kotwas, wiceprezes

Wojciech Bubrowski, członek

Anna Garnys, członek

Jacek Jakubiak, członek

Czesław Madejski, członek

Marek Radwański, członek

Jacek Rutkowski, członek

Małgorzata Zimniewska, członek

W skład komisji rewizyjnej  kadencji 2017-2019 weszli

Leszek Kilanowski, przewodniczący

Jerzy Mańkowski, członek

Małgorzata Matusiak, członek

W Uchwale Kierunkowej 76. Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków Izby Bawełny w Gdyni ponownie wskazano na potrzebę kontynuowania działań mających na celu wspierania polskiego i europejskiego przemysłu tekstylno-odzieżowego w obliczu silnej konkurencji z krajów Dalekiego Wschodu. Zaapelowano do administracji krajowej i instytucji europejskich o wspieranie inicjatyw ukierunkowanych na odbudowę i stabilny rozwój zaawansowanych technologicznie gałęzi przemysłu włókienniczego w krajach unijnych.

Data publikacji: 21.07.2017
Przeczytaj również

Aktualności:
Duka ma nowego prezesa
W maju br. do zarządu DUKA INTERNATIONAL S.A. w roli prezesa spółki dołączył Marcin Pałażej. Jest to ważny krok dla marki, która planuje intensywny rozwój sieci w… więcej »
Aktualności:
Wystawa „Płytki, flizy i kafelki. Polska łazienka po 1989 roku”
22 czerwca w salonach MaxFliz w ramach współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie ruszył cykl imprez towarzyszących słynnej już wystawie „Z drugiej strony rzeczy - historia… więcej »
Aktualności:
The Inspired Home Journal – nowy magazyn stowarzyszenia IHA
Przez ponad 80 lat swojego istnienia stowarzyszenie International Housewares Association (IHA) było przede wszystkim organizacją typu B2B, skupioną na tworzeniu możliwości… więcej »