Największy wzrost rynku e-commerce w Chinach i USA

Jak wynika z raportu Ecommerce & Digital Ecosystem Management przygotowanego przez firmę Planet Retail, w ciągu najbliższych 4 lat możemy spodziewać się gigantycznego wzrostu światowego rynku e-commerce. Liderami w tym obszarze będą Chiny oraz USA, które osiągną aż 76% światowych wzrostów przychodów ze sprzedaży online.

Według prognoz firmy Planet Retail, w latach 2018-2022 amerykański rynek e-commerce urośnie o 269 mln, a chiński aż o 666 mln dolarów. W zestawieniu piętnastu najszybciej rozwijających się rynków w tym okresie znalazła się również Polska, którą eksperci sklasyfikowali na wysokim, 13 miejscu. Przychody ze sprzedaży online wzrosną w naszym kraju o ok. 6 mln dolarów.

W pierwszej piętnastce oprócz Polski znalazło się jeszcze sześć innych krajów o gospodarkach wschodzących lub rozwijających się. Pozostałe osiem to kraje rozwinięte, kolejno za USA: Wielka Brytania, Japonia i Niemcy. Według ekspertów to właśnie w gospodarkach rozwijających się wzrostowy trend rynku e-commerce, a w tym także m-commerce, będzie miał największy wpływ na kształt biznesu.

Źródło: PlanetRetail RNG

 

Data publikacji: 4.01.2018
Przeczytaj również

Handel:
Rynek nieruchomości handlowych kontynuuje dobrą passę
Firma doradcza JLL podsumowała najważniejsze wydarzenia na rynku nieruchomości handlowych w Polsce w 2017 r. Całkowita podaż nowoczesnej powierzchni handlowej w Polsce… więcej »
Handel:
Teflon™ odkrywany na nowo: gdy doświadczenie spotyka się z innowacyjnością
Na targach Ambiente 2018 firma Chemours przedstawiła nowe, udoskonalone wersje powłok Teflon™ Genewa (Szwajcaria), luty 2018 r. — The Chemours Company (Chemours) (NYSE:… więcej »
Handel:
Coraz szybszy rozwój e-commerce w Polsce
Jak wynika z badań firmy Planet Retail, Polska jest w czołówce krajów, w których rynek e-commerce rozwija się najszybciej. Dwunaste miejsce w zestawieniu zajmuje… więcej »