Największy wzrost rynku e-commerce w Chinach i USA

Jak wynika z raportu Ecommerce & Digital Ecosystem Management przygotowanego przez firmę Planet Retail, w ciągu najbliższych 4 lat możemy spodziewać się gigantycznego wzrostu światowego rynku e-commerce. Liderami w tym obszarze będą Chiny oraz USA, które osiągną aż 76% światowych wzrostów przychodów ze sprzedaży online.

Według prognoz firmy Planet Retail, w latach 2018-2022 amerykański rynek e-commerce urośnie o 269 mln, a chiński aż o 666 mln dolarów. W zestawieniu piętnastu najszybciej rozwijających się rynków w tym okresie znalazła się również Polska, którą eksperci sklasyfikowali na wysokim, 13 miejscu. Przychody ze sprzedaży online wzrosną w naszym kraju o ok. 6 mln dolarów.

W pierwszej piętnastce oprócz Polski znalazło się jeszcze sześć innych krajów o gospodarkach wschodzących lub rozwijających się. Pozostałe osiem to kraje rozwinięte, kolejno za USA: Wielka Brytania, Japonia i Niemcy. Według ekspertów to właśnie w gospodarkach rozwijających się wzrostowy trend rynku e-commerce, a w tym także m-commerce, będzie miał największy wpływ na kształt biznesu.

Źródło: PlanetRetail RNG

 

Data publikacji: 4.01.2018
Przeczytaj również

Handel:
Nowe wyzwania to szanse, które należy wykorzystać
Z Bogusławem Choczyńskim, współwłaścicielem firmy Eurofirany, rozmawia Jerzy Osika. W tym roku mija 15 lat od ukazania się pierwszego wydania czasopisma „Ambiente”.… więcej »
Handel:
Polacy nie lubią ciszy
Rozmowa z Wojciechem Grendzińskim wiceprezesem IMS S.A.  Moda na cyfryzację marketingu i sprzedaży obejmuje coraz więcej branż i sklepów. O czym powinni… więcej »
Handel:
Jakie potrzeby zaspokaja nowoczesny system B2B?
Jesteśmy aktywnymi uczestnikami ogromnych zmian, związanych z powstawaniem i wykorzystywaniem nowych technologii. Rewolucja cyfrowa wpływa na każdy aspekt naszego życia.… więcej »