Największy wzrost rynku e-commerce w Chinach i USA

Jak wynika z raportu Ecommerce & Digital Ecosystem Management przygotowanego przez firmę Planet Retail, w ciągu najbliższych 4 lat możemy spodziewać się gigantycznego wzrostu światowego rynku e-commerce. Liderami w tym obszarze będą Chiny oraz USA, które osiągną aż 76% światowych wzrostów przychodów ze sprzedaży online.

Według prognoz firmy Planet Retail, w latach 2018-2022 amerykański rynek e-commerce urośnie o 269 mln, a chiński aż o 666 mln dolarów. W zestawieniu piętnastu najszybciej rozwijających się rynków w tym okresie znalazła się również Polska, którą eksperci sklasyfikowali na wysokim, 13 miejscu. Przychody ze sprzedaży online wzrosną w naszym kraju o ok. 6 mln dolarów.

W pierwszej piętnastce oprócz Polski znalazło się jeszcze sześć innych krajów o gospodarkach wschodzących lub rozwijających się. Pozostałe osiem to kraje rozwinięte, kolejno za USA: Wielka Brytania, Japonia i Niemcy. Według ekspertów to właśnie w gospodarkach rozwijających się wzrostowy trend rynku e-commerce, a w tym także m-commerce, będzie miał największy wpływ na kształt biznesu.

Źródło: PlanetRetail RNG

 

Data publikacji: 4.01.2018
Przeczytaj również

Aktualności:
Pierwszy bezgotówkowy sklep Ikea
W szwedzkim Gävle sieć Ikea przetestuje pierwszy sklep całkowicie bezgotówkowy. Jeśli testy się powiodą, takie rozwiązanie będzie mogło zostać wprowadzone w całym… więcej »
Handel:
Jak sprzedajemy?
Chcąc wiedzieć jak klienci oceniają jakość obsługi w sklepach w Polsce warto zapoznać się z wynikami badań Daymakerindex 2018, które przeprowadzono metodą mystery… więcej »
Handel:
Nawyki zakupowe Pokolenia Z
Pokolenie Z: sprzedawcy, aby przypaść do gustu nowej generacji konsumentów muszą postawić na doświadczanie produktu, które jest pożądane, łatwo dostępne i… więcej »