Koniec ery żarówek halogenowych

Już od 1. września w Polsce będzie obowiązywał zakaz wprowadzania na rynek żarówek halogenowych.

Zgodnie z zaleceniami instytucji Unii Europejskiej proces stopniowego wycofywania ze sprzedaży żarówek halogenowych rozpoczął się w całej wspólnocie UE. Żarówki halogenowe charakteryzuje mała wydajność i duże zużycie energii. W porównaniu z oświetleniem LED zużywają one aż pięć razy więcej energii i emitują znacznie więcej ciepła, a co za tym idzie, mają negatywny wpływ na środowisko. Zakaz UE jest częścią wywiązania się ze zobowiązania do ograniczenia emisji CO2 i zmniejszenia śladu węglowego.

Żarówki halogenowe w kształcie tradycyjnej żarówki oraz świeczki nie będą mogły być dalej produkowane lub importowane w celu sprzedaży na terenie UE. Natomiast wszelkie pozostałe zapasy magazynowe mogą nadal być sprzedawane po tym terminie, aż do wyczerpania stanów magazynowych.

Data publikacji: 30.08.2018
Przeczytaj również

Aktualności:
Zwycięzcy krajowego etapu konkursu gia 2018-2019
Targi International Home + Housewares Show oraz organizacja International Housewares Association (IHA), organizatorzy konkursu IHA Global Innovation Awards (gia), ogłosiły… więcej »
Aktualności:
Kolor roku 2019 wybrany
Instytut Pantone ogłosił, iż kolorem roku 2019 będzie 16-1546 Living Coral – koralowy odcień pełen życia i energii, ale jednocześnie delikatny. Jak tłumaczą swoją… więcej »
Aktualności:
Ambiente International 2019
Dostępny jest już nowy numer magazynu Ambiente International - proeksportowego czasopisma branżowego, wydawanego w języku angielskim na rynki zagraniczne. Ambiente… więcej »