Koniec ery żarówek halogenowych

Już od 1. września w Polsce będzie obowiązywał zakaz wprowadzania na rynek żarówek halogenowych.

Zgodnie z zaleceniami instytucji Unii Europejskiej proces stopniowego wycofywania ze sprzedaży żarówek halogenowych rozpoczął się w całej wspólnocie UE. Żarówki halogenowe charakteryzuje mała wydajność i duże zużycie energii. W porównaniu z oświetleniem LED zużywają one aż pięć razy więcej energii i emitują znacznie więcej ciepła, a co za tym idzie, mają negatywny wpływ na środowisko. Zakaz UE jest częścią wywiązania się ze zobowiązania do ograniczenia emisji CO2 i zmniejszenia śladu węglowego.

Żarówki halogenowe w kształcie tradycyjnej żarówki oraz świeczki nie będą mogły być dalej produkowane lub importowane w celu sprzedaży na terenie UE. Natomiast wszelkie pozostałe zapasy magazynowe mogą nadal być sprzedawane po tym terminie, aż do wyczerpania stanów magazynowych.

Data publikacji: 30.08.2018
Przeczytaj również

Aktualności:
Prezentacja najnowszej kolekcji firmy Gerster
11 października br., w Hotelu Mościcki w Spale, odbyło się coroczne spotkanie firmy Gerster, podczas którego firma zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję firan i… więcej »
Aktualności:
Festiwal Wina w Zamku Ryn
8 grudnia 2018 roku po raz dziewiąty na Dziedzińcu Zamku w Rynie odbędzie się Festiwal Wina, organizowany przez Hotel ZAMEK RYN**** wspólnie z producentami i dystrybutorami… więcej »
Aktualności:
„Wiedzieć więcej niż inni” - III Ogólnopolski Kongres Meblarski
12 września 2018 roku w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów DREMA, FURNICA i SOFAB odbył się III Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie Meble - Konkurencyjna… więcej »