Koniec ery żarówek halogenowych

Już od 1. września w Polsce będzie obowiązywał zakaz wprowadzania na rynek żarówek halogenowych.

Zgodnie z zaleceniami instytucji Unii Europejskiej proces stopniowego wycofywania ze sprzedaży żarówek halogenowych rozpoczął się w całej wspólnocie UE. Żarówki halogenowe charakteryzuje mała wydajność i duże zużycie energii. W porównaniu z oświetleniem LED zużywają one aż pięć razy więcej energii i emitują znacznie więcej ciepła, a co za tym idzie, mają negatywny wpływ na środowisko. Zakaz UE jest częścią wywiązania się ze zobowiązania do ograniczenia emisji CO2 i zmniejszenia śladu węglowego.

Żarówki halogenowe w kształcie tradycyjnej żarówki oraz świeczki nie będą mogły być dalej produkowane lub importowane w celu sprzedaży na terenie UE. Natomiast wszelkie pozostałe zapasy magazynowe mogą nadal być sprzedawane po tym terminie, aż do wyczerpania stanów magazynowych.

Data publikacji: 30.08.2018
Przeczytaj również

Aktualności:
Święto Techniki w Strimie
4 i 5 października Strima zaprasza na 12. Święto Techniki. Podczas imprezy w Swadzimiu pod Poznaniem będzie można m.in. wypróbować nitkę z XIX wieku, zapoznać się z… więcej »
Aktualności:
Znamy zwycięzcę Global Innovation Awards Poland!
6 września, podczas targów tekstyliów domowych i obiektowych Interior Desing Forum w Warszawie, poznaliśmy wyniki polskiej edycji Global Innovation Awards (gia) - konkursu,… więcej »
Aktualności:
Zapraszamy do lektury jesiennego Ambiente
Jesień kojarzy się z początkiem nowego roku szkolnego, a w branży wnętrzarskiej to także początek nowego sezonu ważnych wydarzeń targowych. O wydarzeniach, trendach i… więcej »