Koniec ery żarówek halogenowych

Już od 1. września w Polsce będzie obowiązywał zakaz wprowadzania na rynek żarówek halogenowych.

Zgodnie z zaleceniami instytucji Unii Europejskiej proces stopniowego wycofywania ze sprzedaży żarówek halogenowych rozpoczął się w całej wspólnocie UE. Żarówki halogenowe charakteryzuje mała wydajność i duże zużycie energii. W porównaniu z oświetleniem LED zużywają one aż pięć razy więcej energii i emitują znacznie więcej ciepła, a co za tym idzie, mają negatywny wpływ na środowisko. Zakaz UE jest częścią wywiązania się ze zobowiązania do ograniczenia emisji CO2 i zmniejszenia śladu węglowego.

Żarówki halogenowe w kształcie tradycyjnej żarówki oraz świeczki nie będą mogły być dalej produkowane lub importowane w celu sprzedaży na terenie UE. Natomiast wszelkie pozostałe zapasy magazynowe mogą nadal być sprzedawane po tym terminie, aż do wyczerpania stanów magazynowych.

Data publikacji: 30.08.2018
Przeczytaj również

Aktualności:
Domoteka wychodzi na miasto. Letnia Strefa Domoteki w Miami Wars
Na mapie Warszawy pojawiło się nowe, wyjątkowo stylowe miejsce – Letnia Strefa Domoteki usytuowana nad samym brzegiem Wisły, na dolnych tarasach Miami Wars na Cyplu… więcej »
Aktualności:
Ćmielowska porcelana zagościła w Sofii
Polski design ponownie podbija międzynarodowe rynki sztuki. Tym razem, niezwykła kolekcja „Ludzie z fabryki porcelany”, autorstwa ceramika Arkadiusza Szweda, pod… więcej »
Aktualności:
Wystartowała polska edycja konkursu gia!
Trwają eliminacje do polskiej edycji światowego konkursu dla salonów stacjonarnych oraz sklepów internetowych z wyposażeniem wnętrz Global Innovation Awards 2020 (gia).… więcej »