Koniec ery żarówek halogenowych

Już od 1. września w Polsce będzie obowiązywał zakaz wprowadzania na rynek żarówek halogenowych.

Zgodnie z zaleceniami instytucji Unii Europejskiej proces stopniowego wycofywania ze sprzedaży żarówek halogenowych rozpoczął się w całej wspólnocie UE. Żarówki halogenowe charakteryzuje mała wydajność i duże zużycie energii. W porównaniu z oświetleniem LED zużywają one aż pięć razy więcej energii i emitują znacznie więcej ciepła, a co za tym idzie, mają negatywny wpływ na środowisko. Zakaz UE jest częścią wywiązania się ze zobowiązania do ograniczenia emisji CO2 i zmniejszenia śladu węglowego.

Żarówki halogenowe w kształcie tradycyjnej żarówki oraz świeczki nie będą mogły być dalej produkowane lub importowane w celu sprzedaży na terenie UE. Natomiast wszelkie pozostałe zapasy magazynowe mogą nadal być sprzedawane po tym terminie, aż do wyczerpania stanów magazynowych.

Data publikacji: 30.08.2018
Przeczytaj również

Aktualności:
Polacy wśród laureatów Global Innovation Awards
Targi International Home + Housewares Show oraz stowarzyszenie branży wyposażenia wnętrz International Housewares Association (IHA), organizatorzy konkursu Global Innovation… więcej »
Aktualności:
Zwycięzcy Interior Design Awards 2019 – najbardziej designerskie hotele w Polsce
Podczas 14. edycji targów Interior Design Forum, które odbyły się 28.02.2019 r. w Centrum Praskim Koneser w Warszawie, poznaliśmy laureatów drugiej edycji… więcej »
Aktualności:
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2018 – internauci wybrali
Zakończyło się głosowanie internautów 11 edycji plebiscytu Polska Architektura XXL. Internauci wybrali swoich faworytów z puli ponad 100 obiektów zgłoszonych w trzech… więcej »