Górska opowieść – trendy świąteczne 2018

Trendy na najbliższe Boże Narodzenie zachęcają nas do szukania inspiracji wśród świątecznych tradycji oraz rustykalnych pejzaży. Priorytetami są tu przytulność i spokój. Zapewniają je delikatne, neutralne barwy oraz przyjemne w dotyku materiały.

Wśród akcentów budujących klimat pojawiają się: drzewka świąteczne z nagich gałęzi, ozdoby z przypraw, surowe dekoracje z drewna, girlandy światełek z gwiazdami. Skupiamy się także na przytulnych aranżacjach stołu, które zyskują ciepły i jednocześnie rustykalny charakter dzięki takim elementom, jak: filcowe uchwyty do kubków, tacki z surowego drewna czy zawieszki z szyszek. Wśród dekoracji wnętrz pojawiają się natomiast: białe żyrandole z gałęzi, wytrawiane metalowe latarenki, drewniane świeczniki i dzianiny we wzory warkoczowe. Chodzi o to, by otoczenie oddawało prosty styl życia – taki, który staje nam przed oczami, gdy wyobrażamy sobie święta w przytulnej górskiej chacie, w bajkowej leśnej scenerii, dekorowane tym, co daje nam zimą natura.

Wzory i nadruki: liście w stylu ilustracji botanicznych, fotorealistyczne nadruki z zimowymi motywami, sentencje inspirowane tradycyjnymi powiedzeniami, ilustracje przedstawiające drzewa i wzory kory.

Opakowania: torby prezentowe z grubej dzianiny, papier opakowaniowy w motywy malarskie, dołączane dzwonki i zawieszki z drewna oraz kartki z leśnymi motywami.

Na podstawie: Fashion Snoops

Data publikacji: 2.11.2018
Przeczytaj również

Trendy:
Utopia - trendy Heimtextil 2019/2020
Międzynarodowi eksperci w dziedzinie wzornictwa i trendów, we współpracy z targami Heimtextil, przeanalizowali najnowsze tendencje i przygotowali prezentację trendów w… więcej »
Trendy:
Co sprawia, że wnętrze jest przytulne?
Bezpieczeństwo jest najważniejszą cechą domu, a jego sercem dla większości stał się salon – jest to miejsce, w którym zazwyczaj wspólnie z rodziną spędzamy czas. Tak… więcej »
Trendy:
Design z przymrużeniem oka
Jaime Hayon – projektant i artysta. Mówi się o nim, że współtworzy generację twórców zacierających granice między sztuką a wzornictwem przemysłowym. Swoją… więcej »