40 lat minęło… Jubileusz Huty Szkła Edwanex

Huta Szkła Edwanex, usytuowana w malowniczej miejscowości Rossosz w gminie Łęczna na Lubelszczyźnie, już od 40 lat kultywuje tradycję ręcznej produkcji szkła dekoracyjnego i użytkowego. Z powodzeniem wdraża się tutaj nowoczesne projekty, a także polski design z dawnych lat, który ma szansę zyskać nowe życie. Każdy produkt tworzony jest z niezwykłą pieczołowitością i pasją. Dzięki temu szkło z EDWANEX-u wyróżnia się wyjątkowością, jakiej brak przedmiotom z masowej produkcji.

Dla Edwarda Wąsikowskiego, założyciela huty Edwanex, rok 2017 obfituje w okrągłe rocznice. Minęło 50 lat  jego pracy zawodowej w przemyśle szklarskim.  Ponadto, mija 40 lat odkąd w maju 1977 roku założył swoje prywatne przedsiębiorstwo, które nieprzerwanie prowadzi do dziś. Jego pierwszym pomysłem na biznes była nieduża szlifiernia kryształów, bardzo cenionych w tamtym okresie. Zaś 30 lat temu w 1987 roku, uruchomił produkcję we własnej hucie szkła.

Dziś huta EDWANEX to ponad 120 pracowników, rzemieślników i artystów, którzy sztukę tworzenia szkła opanowali do perfekcji. Z najlepszych surowców powstaje doskonałe jakościowo szkło zamykane w pięknych formach. Edward Wąsikowski ze swoim doświadczonym i dynamicznym zespołem, nieprzerwanie od 40 lat opracowuje nowe projekty, które z powodzeniem wprowadza na rynek. Produkty z EDWANEX-u zaspokajają potrzeby klientów na całym świecie, trafiając nawet do tak odległych miejsc, jak Singapur.

Jednak EDWANEX to nie tylko najnowsze trendy, ale również powrót do najlepszych tradycji polskiego designu. Wieloletnia współpraca z projektantantami, ikonami polskiego wzornictwa zaowocowała ponownym uruchomieniem w 2006 roku produkcji ROTOR-a. Talerze projektu Jana Sylwestra Drosta są piękne i praktyczne. Mają ponadczasowy wzór inspirowany usłojeniem drzew. Zwieńczeniem tej współpracy jest autorska wystawa projektów Eryki Trzewik – Drost i Jana Sylwestra Drosta. Wyjątkową kolekcję szkła z lat 60. i 70., przygotowaną w ramach Lubelskich Dni Modernizmu, przez cały czerwiec można oglądać w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Huta szkła Edwanex, podążając za potrzebami klientów, wdraża nowoczesne  metody dystrybucji. Dla klientów biznesowych powstała strona www.b2b.szklanydom.pl, na której po dokonaniu rejestracji można zapoznać się z ofertą i składać zamówienia. Dla klientów indywidualnych prowadzony jest sklep internetowy i blog www.szklanydom.pl, który jest nie tylko kolejnym kanałem sprzedaży, ale przede wszystkim źródłem inspiracji. Firma stawia na bezpośredni kontakt z miłośnikami szkła i wyjątkowego wzornictwa, do czego wykorzystuje media społecznościowe. Edwanex obecny jest na Facebooku i LinkedIn, natomiast szklanydom.pl można znaleźć na Facebooku, Instagramie i YouTube.

Z okazji obchodów 40-lecia huty Edwanex, co tydzień można kupić cztery produkty z jubileuszowej oferty 40 produktów objętych 40% rabatem. Zachęcamy do śledzenia profilów Facebook i strony sklepu, aby być na bieżąco z najnowszymi promocjami.

Data publikacji: 5.06.2017
Przeczytaj również

Aktualności:
Duka ma nowego prezesa
W maju br. do zarządu DUKA INTERNATIONAL S.A. w roli prezesa spółki dołączył Marcin Pałażej. Jest to ważny krok dla marki, która planuje intensywny rozwój sieci w… więcej »
Aktualności:
Wystawa „Płytki, flizy i kafelki. Polska łazienka po 1989 roku”
22 czerwca w salonach MaxFliz w ramach współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie ruszył cykl imprez towarzyszących słynnej już wystawie „Z drugiej strony rzeczy - historia… więcej »
Aktualności:
The Inspired Home Journal – nowy magazyn stowarzyszenia IHA
Przez ponad 80 lat swojego istnienia stowarzyszenie International Housewares Association (IHA) było przede wszystkim organizacją typu B2B, skupioną na tworzeniu możliwości… więcej »