40 lat minęło… Jubileusz Huty Szkła Edwanex

Huta Szkła Edwanex, usytuowana w malowniczej miejscowości Rossosz w gminie Łęczna na Lubelszczyźnie, już od 40 lat kultywuje tradycję ręcznej produkcji szkła dekoracyjnego i użytkowego. Z powodzeniem wdraża się tutaj nowoczesne projekty, a także polski design z dawnych lat, który ma szansę zyskać nowe życie. Każdy produkt tworzony jest z niezwykłą pieczołowitością i pasją. Dzięki temu szkło z EDWANEX-u wyróżnia się wyjątkowością, jakiej brak przedmiotom z masowej produkcji.

Dla Edwarda Wąsikowskiego, założyciela huty Edwanex, rok 2017 obfituje w okrągłe rocznice. Minęło 50 lat  jego pracy zawodowej w przemyśle szklarskim.  Ponadto, mija 40 lat odkąd w maju 1977 roku założył swoje prywatne przedsiębiorstwo, które nieprzerwanie prowadzi do dziś. Jego pierwszym pomysłem na biznes była nieduża szlifiernia kryształów, bardzo cenionych w tamtym okresie. Zaś 30 lat temu w 1987 roku, uruchomił produkcję we własnej hucie szkła.

Dziś huta EDWANEX to ponad 120 pracowników, rzemieślników i artystów, którzy sztukę tworzenia szkła opanowali do perfekcji. Z najlepszych surowców powstaje doskonałe jakościowo szkło zamykane w pięknych formach. Edward Wąsikowski ze swoim doświadczonym i dynamicznym zespołem, nieprzerwanie od 40 lat opracowuje nowe projekty, które z powodzeniem wprowadza na rynek. Produkty z EDWANEX-u zaspokajają potrzeby klientów na całym świecie, trafiając nawet do tak odległych miejsc, jak Singapur.

Jednak EDWANEX to nie tylko najnowsze trendy, ale również powrót do najlepszych tradycji polskiego designu. Wieloletnia współpraca z projektantantami, ikonami polskiego wzornictwa zaowocowała ponownym uruchomieniem w 2006 roku produkcji ROTOR-a. Talerze projektu Jana Sylwestra Drosta są piękne i praktyczne. Mają ponadczasowy wzór inspirowany usłojeniem drzew. Zwieńczeniem tej współpracy jest autorska wystawa projektów Eryki Trzewik – Drost i Jana Sylwestra Drosta. Wyjątkową kolekcję szkła z lat 60. i 70., przygotowaną w ramach Lubelskich Dni Modernizmu, przez cały czerwiec można oglądać w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Huta szkła Edwanex, podążając za potrzebami klientów, wdraża nowoczesne  metody dystrybucji. Dla klientów biznesowych powstała strona www.b2b.szklanydom.pl, na której po dokonaniu rejestracji można zapoznać się z ofertą i składać zamówienia. Dla klientów indywidualnych prowadzony jest sklep internetowy i blog www.szklanydom.pl, który jest nie tylko kolejnym kanałem sprzedaży, ale przede wszystkim źródłem inspiracji. Firma stawia na bezpośredni kontakt z miłośnikami szkła i wyjątkowego wzornictwa, do czego wykorzystuje media społecznościowe. Edwanex obecny jest na Facebooku i LinkedIn, natomiast szklanydom.pl można znaleźć na Facebooku, Instagramie i YouTube.

Z okazji obchodów 40-lecia huty Edwanex, co tydzień można kupić cztery produkty z jubileuszowej oferty 40 produktów objętych 40% rabatem. Zachęcamy do śledzenia profilów Facebook i strony sklepu, aby być na bieżąco z najnowszymi promocjami.

Data publikacji: 5.06.2017
Przeczytaj również

Aktualności:
Wyjątkowy finał konkursu „Diament Meblarstwa 2018”
4 grudnia br. na stadionie Legii Warszawa miało miejsce uroczyste rozdanie nagród w 12. edycji konkursu ,,Diament Meblarstwa”. Szczególny charakter tegorocznej gali… więcej »
Aktualności:
"Dom polski. Meblościanka z pikasami"
"Dom polski. Meblościanka z pikasami" to opowieść o polskim dizajnie widzianym oczami ludzi zawodowo związanych z projektowaniem wnętrz. W nowej książce Małgorzaty… więcej »
Aktualności:
Galeria Wzornictwa Polskiego wkrótce startuje!
15 grudnia 2017 roku w Muzeum Narodowym w Warszawie zostanie otwarta długo wyczekiwana Galeria Wzornictwa Polskiego.  Odwiedzający Galerię będą mogli… więcej »